W Słupsku ponownie pojawił się tradycyjny kalendarz kwiatowy

W Słupsku ponownie pojawił się tradycyjny kalendarz kwiatowy

Dnia 19 maja w Słupsku pojawiła się tradycyjna ozdoba miejska w charakterze pięknego kalendarza kwiatowego, który dekoruje aleję Sienkiewicza już od ładnych kilkudziesięciu lat. Kalendarz kwiatowy wskazuje aktualną datę każdego dnia, a do tworzenia kwiatowych cyfr wykorzystuje tysiące sadzonek.

W miniony czwartek Słupsk ponownie wzbogacił się o wspaniałą ozdobę w postaci kalendarza kwiatowego, który już od kilkudziesięciu lat informuje o aktualnej dacie wszystkich mieszkańców miasta, którzy przechodzą wzdłuż alei Henryka Sienkiewicza.

Po raz pierwszy kalendarz kwiatowy w Słupsku udekorował miasto w maju 1969 roku. A sam pomysł wyszedł z inicjatywy inż. Jerzego Przybyły, prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleni. Do układania cyfr służą dwa gatunki roślin rabatowych o różnych kolorach, takie jak irezyna i eszeweria. Czerwona irezyna używana jest do układania tła, a zielona eszeweria do układania cyfr.

Do ułożenia daty potrzebnych jest 2 000 sadzonek

Kalendarz kwiatowy na skwerze przy ul. Henryka Sienkiewicza w Słupsku potrzebuje aż 2 tysięcy sadzonek, które wykorzystywane są do układania daty po obu stronach skweru.

Obecnie dziennym układaniem cyfr zajmuje się firma Ogrody z miejscowości Bierkowo, która od 10 lat każdego dnia zmienia datę na kalendarzu. Zmiana wprowadzana jest codziennie w godzinach 05:00-06:00 rano.