Sycewice: Dwie osoby ranne w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym

Sycewice: Dwie osoby ranne w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym

W Sycewicach doszło do groźnego wypadku, podczas którego samochód ciężarowy zderzył się z osobówką. Sytuacja miała miejsce zaraz przed przejazdem kolejowym. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Wystąpiły też utrudnienia w ruchu drogowym, którym kierowali słupscy policjanci.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca w poniedziałek około godziny 10:00 na drodze przed przejazdem kolejowym w miejscowości Sycewice (gm. Kobylnica, pow. słupski). Oddelegowani na miejsce wypadku słupscy policjanci ustalili, że winę ponosi 47-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki MAN, który nie zachował bezpiecznego odstępu przed jadącą przed nim osobówką.

Wjechał w tył auta stojącego przed przejazdem kolejowym

W wyniku błędu 47-latka ciężarówka wjechała w tył samochodu osobowego marki Skoda, którym podróżowali 41-letni kierowca i 40-letnia pasażerka. Wypadek nastąpił, gdy skoda zatrzymała się przed przejazdem kolejowym, z racji czego obrażenia odnieśli zarówno kierowca, jak i pasażerka skody. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej lekarze zdecydowali, że poszkodowanych należy poddać hospitalizacji, w związku z czym przewieziono ich do pobliskiego szpitala. Ponadto, na czas oględzin miejsca zdarzenia ruch na tym odcinku drogi został ograniczony, wprowadzając tymczasowy ruch wahadłowy – poinformował sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.