10. edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słupsku

10. edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słupsku

W Słupsku odbyła się 10. edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w której udział wzięło 160 biegaczy, pokonując trasę 1963 metrów w Lasku Północnym. Po dotarciu do mety na uczestników wydarzenia czekały symboliczne medale, które przyznawali „partyzanci” z Klubu Wojskowego 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słupsku przyciągnął uwagę wielu mieszkańców miasta, którzy pojawili się na imprezie z całymi rodzinami. Jak stwierdził zwycięzca imprezy, Łukasz Wielgat z Klubu Biegacza Bryza Postomino, udział w biegu zapewnia nie tylko wspaniałą formę rekreacji ruchowej, ale przede wszystkim pozwala podtrzymać pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

W biegu uczestniczyli dorośli i dzieci

Na wszystkich uczestników biegu czekały nie tylko medale, ale również materiały Instytutu Pamięci Narodowej związane z Żołnierzami Wyklętymi oraz upominkowy bidon i koszulka. Do biegu przystąpili nie tylko dorośli, ale i dzieci, które pomimo zmęczenia nie miały zamiaru rezygnować z zabawy. W ten sposób rodzice uczą swoje pociechy korzyści z aktywności ruchowej, z dala od dzisiejszych gadżetów technologicznych, takich jak smartfony, tablety, a także Internetu i telewizji.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy. Zbiórka zawodników nastąpiła o godzinie 8:00, a na starcie ustawiło się aż 160 biegaczy. W ostatnich latach wydarzenie musiało być przekładane z powodu pandemii koronawirusa. Jednak organizatorzy są dobrej myśli i uważają, że z roku na rok Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słupsku ponownie zacznie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

Przy współpracy z https://zlaptaryfe.pl/taxi/slupsk/