Zima daje o sobie znać: Utrudnienia w ruchu drogowym na Pomorzu

Zima daje o sobie znać: Utrudnienia w ruchu drogowym na Pomorzu

Wyjątkowo trudne warunki panują na drogach krajowych w pobliżu Człuchowa oraz Wieżycy w krainie Kaszub. Nawierzchnia pokryta śniegiem staje się wyzwaniem dla kierowców. Podobna sytuacja dotyczy dróg wojewódzkich i powiatowych, na przykład w okolicach Lęborka czy Słupska, gdzie jazdę utrudnia błoto pośniegowe. Problemy ze śniegiem dotykają również powiaty kościerski i kartuski.

Po przechodzących nad pomorskim województwem opadach śniegu i deszczu ze śniegiem, które miały miejsce w piątek wieczorem i podczas nocy z piątku na sobotę, warunki na drogach stały się szczególnie trudne.

Dyżurna Pracownia Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Izabela Osten-Sacken, przekazała informacje o nocnej akcji utrzymania ruchu na pomorskich drogach. Zwróciła uwagę, że przez całą noc z piątku na sobotę sprzęt do zwalczania gołoledzi i odśnieżania był w ciągłym użyciu. W sumie, pługo-solarki wyjechały na drogi 119 razy, pługi – 16 razy, a pojazdy do usuwania lodu – 11 razy.

Najwięcej sprzętu do utrzymania czystości dróg było zaangażowane w obszarze Gdańska, szczególnie na Obwodnicy Trójmiasta oraz Trasie Kaszubskiej.

„W sobotę rano drogi w rejonie Człuchowa na odcinku drogi krajowej nr 20 i okolicach Wieżycy na Kaszubach były pokryte śniegiem. Z kolei w okolicy Człuchowa drogi były pokryte błotem pośniegowym.” – relacjonowała Osten-Sacken, dodając jednocześnie, że pozostałe drogi krajowe i ekspresowe są czarne i mokre.