Zbigniew Konwiński, poseł Koalicji Obywatelskiej, rekomenduje Pawła Szewczyka na prezydenta Słupska

Zbigniew Konwiński, poseł Koalicji Obywatelskiej, rekomenduje Pawła Szewczyka na prezydenta Słupska

Znany poseł ze Słupska, Zbigniew Konwiński, reprezentujący Koalicję Obywatelską, skierował swoją rekomendację na prezydenta miasta w kierunku radnego Pawła Szewczyka. Z drugiej strony, Lewica wskazuje na stanowisko prezydenta miasta dotychczasową osobę sprawującą tę funkcję – Krystynę Danilecką-Wojewódzką. Warto jednak zaznaczyć, że żadna z partii politycznych nie podała jeszcze oficjalnie nazwiska kandydata na prezydenta Słupska.

Wyborcy będą mieli szansę wyrazić swoje preferencje polityczne za dwa miesiące, dokładnie 7 kwietnia, kiedy to odbędą się kolejne wybory samorządowe. Na chwilę obecną wiadomo, że w nadchodzących wyborach samorządowych niezależnie wystartują partie tworzące aktualną większość parlamentarną. Pierwszym, który ogłosił samodzielne uczestnictwo swojej partii, Koalicji Obywatelskiej, w wyborach był jej lider i były premier Donald Tusk.

– Decyzje te zapadły bez mojego udziału, były to rozmowy przeprowadzone na poziomie krajowym – wyjaśnia poseł Zbigniew Konwiński, który pełni funkcję przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. – Jako Koalicja Obywatelska wystartujemy samodzielnie w wyborach samorządowych, podobnie jak zrobiliśmy to podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Liczymy na konstruktywną współpracę z wszystkimi ugrupowaniami wchodzącymi w skład koalicji rządowej – dodaje.

Decyzje dotyczące kandydatów na stanowiska prezydentów miast, burmistrzów oraz wójtów gmin są już na etapie końcowym.

– Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań listy kandydatów do Rady Miasta Słupska i do Rady Powiatu Słupskiego. W czasie najbliższego posiedzenia Zarządu Regionu zostaną przyjęte listy kandydatów do sejmiku – informuje poseł Konwiński.