Zawodnik Gryfa Słupsk Łukasz Hinc zmienia barwy klubowe

Zawodnik Gryfa Słupsk Łukasz Hinc zmienia barwy klubowe

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego w Gryfie Słupsk dochodzi do kolejnych zmian kadrowych. Tym razem z drużyną pożegnał się Łukasz Hinc, który postanowił przenieść się do zespołu Bytovi Bytów.

Łukasz Hinc wraca „do domu”

Transfer Hinca do zespołu z Bytowa jest pewnego rodzaju powrotem. To właśnie w tym klubie zawodnik stawiał swoje pierwsze kroki piłkarskie. Przygoda z klubem nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ w wieku 14 lat przeniósł się od do Zawiszy Borzytuchom. To właśnie tam rozgrywał mecze w drużynach młodzieżowych B i A. Jeszcze za czasów gry w Bytovi ustawiano go jako obrońcę na boku defensywy. Z kolei w zespole Zawiszy postanowiono, aby spróbować ustawić Łukasza w ataku. Po latach okazało się, że ten wybór okazał się bardzo dobry. Zawodnik do dzisiaj zajmuje właśnie tę pozycję.

Przygoda Łukasza Hinca z Zawiszą Borzytuchom była bardzo udana. Razem z zespołem udało się wywalczyć awans ligowy aż o 3 szczeble. W Gryfie Słupsk zawodnik pojawił się w marcu tego roku. Nie spędził jednak dużo czasu w Słupsku, ponieważ już teraz dołącza do nowego projektu, który przygotowywany jest w Bytowie.