Weekend w Gdyni – co warto zobaczyć

Weekend w Gdyni – co warto zobaczyć

Gdynia to jeden z najbardziej znanych i nowoczesnych kurortów morskich. Co ciekawe jeszcze niespełna sto lat temu była tylko rybacką wsią. Od tamtej pory bardzo się zmieniła. Dziś jest jednym z najnowocześniejszych i najlepiej przemyślanych pod kątem urbanistycznym miast, a także idealnym miejscem nie tylko dla turystów, ale też biznesmenów czy studentów. Co więc warto zobaczyć podczas weekendowej wizyty w Gdyni?

Skwer Kościuszki

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Gdyni jest Skwer Kościuszki. Trudno być w mieście i nie zaliczyć przechadzki nadmorskim deptakiem. Znajduje się tu mnóstwo kafejek, restauracji i straganów. Można zjeść pyszną rybę i kupić pamiątki z nad morza.  Przedłużeniem skweru jest Molo Południowe. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, które sprawiają, że nie można się nudzić, nawet podczas zwykłego spaceru. Można zobaczyć statki muzea czy Akwarium Morskie. Dla chętnych przygód polecamy rejs po porcie wewnętrznym. Niedaleko znajduje się też stocznia remontowa i marynarki wojennej, gdzie jest jeszcze więcej statków.

 „Dar Pomorza”

Będąc przy statkach trzeba koniecznie zobaczyć statek muzeum, jakim jest Dar Pomorza. To jeden z symbolów Gdyni. Został wybudowany w 1909 roku. To trzymasztowy żaglowiec szkolny, który dopiero od 1929 roku należy do Polski. Ciekawe jest to, że przepłynął pół miliona mil morskich, czyli równowartość około 25 rejsów dookoła Ziemi.  Turyści mogą przejść się po jego pokładzie oraz poszczególnych kajutach i maszynowni. Okręt prezentuje się majestatycznie, ale dopiero wchodząc na pokład można poczuć jego historię.

Molo w Orłowie

Będąc Gdyni warto zajrzeć do dzielnicy Orłowo. Znajduje się tu piękne drewniane molo, którego historia sięga I wojny światowej. Co ważne wstęp na nie jest bezpłatny, a odwiedza je mniej ludzi niż np. w Sopocie. Przez co można znaleźć ławeczkę by odpocząć i pooddychać świeżym morskim powietrzem. Widać tutaj całe morze, plaże, promenadę i nadbrzeżne budowle. Można również zobaczyć z daleka Gdańsk, Półwysep Helski no i oczywiście Klif Orłowski.

Klif Orłowski i Kępa Redłowska

To jedne z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Powinien je zobaczyć każdy turysta odwiedzjący te rejony. Klif Orłowski stanowi stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej i rozciąga na długość 650 m. Przepiękne widoki zapewnia spacer z mola w Orłowie, a także widoki z samej plaży czy góry. Co ciekawe klif co roku się bardzo zmienia, ponieważ coraz bardziej osuwa się do morza.

Przystań rybacka

Będąc w Gdyni warto też zobaczyć przystań rybacką, która usytuowana została na północ od molo. Znajdują się tu kutry rybackie, które tworzą niepowtarzalny klimat. W dodatku to idealne miejsce na zakup świeżych ryb prosto z morza.

Kamienna Góra

Kolejnym punktem na turystycznej mapie Gdyni powinna być Kamienna Góra. To wzgórze, które znajduje się w centrum miasta, a z jego szczytu rozpościera się malowniczy widok na port i Skwer Kościuszki. Na szczyt można wejść samemu – schodami lub wjechać darmową 8-osobową kolejką.

Plaża

Skoro w weekend jesteśmy już nad morzem to nie można przegapić pobytu na plaży. W Gdyni znajduje się wiele kilometrów piaszczystych plaż. Uważana  za najpiękniejszą jest ta znajdująca się niedaleko Skweru Kościuszki, tuż za mariną.

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni

Szukasz mieszkania na sprzedaż w Gdyni? Zajrzyj na oferty RynekPierwotny.pl, na pewno znajdziesz coś dla siebie.