Ścinanie choinek własnymi rękami w Nadleśnictwie Warcino

Ścinanie choinek własnymi rękami w Nadleśnictwie Warcino

W tym roku Nadleśnictwo Warcino, które zarządza kompleksami leśnymi w gminie Kępice, postanowiło wysunąć nietypową propozycję w stronę świątecznych zakupowiczów. Wszystkie osoby poszukujące na święta żywej choinki mają teraz szansę, aby przed zakupem drzewka własnoręcznie je ściąć. Wybór choinek dostępny jest wyłącznie spośród drzewek uprawianych na przeznaczonej do tego plantacji.

Założona w 2013 roku plantacja drzewek choinkowych pod Biesowicami jest już otwarta dla kupujących. A w ubiegłą niedzielę (12 grudnia) mogli się o tym przekonać pierwsi zadowoleni klienci. Osoby zainteresowane kupnem choinki jeszcze będą mieć możliwość odwiedzenia plantacji, wybrania swojego ulubionego drzewka, a następnie ścięcia go własnymi rękami.

Ścinanie choinki przy kiełbaskach z ogniska

Jak poinformował Nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino – Sławomir Piątkowski, plantacja pierwszy raz otworzyła swoje podwoje dla klientów w minioną niedzielę (12 grudnia). Podczas wybierania choinki można było nawet zasmakować kiełbasek z ogniska (kije do pieczenia i ognisko przygotowali pracownicy nadleśnictwa).

Nadleśniczy dodał też, że rosnące na plantacji drzewka są bardzo zadbane, odpowiednio uformowane i nieustannie doglądane, aby zapewnić nabywcom wspaniały efekt wizualny podczas Świąt Bożego Narodzenia. Warto zaznaczyć, że co jakiś czas będą pojawiać się również nowe sadzonki, aby plantacja mogła oferować świąteczne drzewka długimi latami.

Weekendowa oferta ścinania własnej choinki

Plantacja Nadleśnictwa Warcino znajduje się w pobliżu stacji PKP w Biesowicach. Osoby zainteresowane własnoręcznym ścięciem choinki będą mieć ku temu okazję 18 i 19 grudnia w godzinach 9:00-15:00.

Natomiast w dniach 20-23 grudnia będzie można jeszcze zakupić żywą choinkę w siedzibie Nadleśnictwa Warcino – tylko już bez możliwości samodzielnego ścięcia drzewka.