Czy depilacja laserowa może wywołać uczulenie?

Czy depilacja laserowa może wywołać uczulenie?

Depilacja laserowa i ciągle rosnąca jej popularność nie powinna nas dziwić. Dzięki tego rodzaju zabiegom w sposób trwały można pozbyć się niechcianego owłosienia, a także cieszyć efektem całkowicie gładkiej skóry. Chęć podjęcia się zabiegom depilacji laserowej często jednak budzi wśród kobiet wiele pytań. Jednym z nich jest temat uczuleń. Czy depilacja laserowa może wywołać na skórze zjawisko uczulenia? Podpowiadamy.

Czy depilacja może wywołać uczulenie?

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie stanowi formę nieinwazyjnego zabiegu poprawy jakości naszego życia. Mimo to zabieg laserowego usuwania owłosienia Wrocław może wywołać chwilowy efekt zaczerwienienia skóry, a także obrzęku okołomieszkowego. Jest to naturalne następstwo pozabiegowe, ponieważ podczas terapii oddziałujemy na naskórek energią cieplną. Stan skóry po zabiegu depilacji laserowej nie tylko uwarunkowany jest parametrami jakie zostały zastosowane, ale również wrażliwością skóry klienta oraz rodzajem owłosienia. Bardzo często włosy grube i gęste mogą wywołać obrzęk okołomieszkowy, jednak nie stanowi on formy jakiegokolwiek rodzaju uczulenia.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i co ważne, klienci po zabiegu wracają bezpośrednio do codziennych zajęć. Jeśli stan skóry po zabiegu będzie powodował wątpliwości lub podejrzenia, warto w tym celu skierować się do kosmetologa, który go przeprowadzał. W przypadku nasilonych zmian skórnych kosmetolog powinien skierować klienta do lekarza pierwszego kontaktu.

Warto podkreślić, że obraz niewielkich rozmiarów krost lub dłużej obecnych podrażnień po zabiegu depilacji laserowej nie powinien wzbudzać podejrzeń. Jest to również naturalne zjawisko, które może wystąpić lecz nie musi i nie pojawia się u każdego. Należy pamiętać, że każda skóra wykazuje inną wrażliwość, przez co może reagować w inny sposób na zabieg depilacji laserowej. Wszystkie następstwa po terapii trwałego usuwania włosów nie powinny utrzymywać się dłużej niż 2-3 dni.

Zjawisko uczulenia skóry po zabiegu depilacji laserowej jest jednak możliwe. Dzieje się tak, ponieważ laser niszczy cebulki włosów, przez co ich wzrost zostaje upośledzony. W głębokich warstwach skóry pozostają jednak martwe zarodki włosów zawierające antygen, przyczyniający się do reakcji alergicznych. Do takiego zjawisko dochodzi jednak rzadko.

W celu dużej wrażliwości naskórka, podczas wykonywania serii zabiegów depilacji laserowej warto odpowiednio dbać o skórę. W pielęgnacji domowej zaleca się stosować d-panthenol, alantan, kremy bądź balsamy o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i nawilżającym. Produkty tego rodzaju nie tylko będą koić i łagodzić podrażnioną skórę, ale również odpowiednio nawilżać, co również jest istotne podczas serii zabiegów.

Podsumowanie

Depilacja laserowa ciała w Warszawie i Wrocławiu to zabieg, który daje wiele korzyści. Przede wszystkim uwalnia od owłosienia, które często stanowi problem zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosków oraz podrażnień po tradycyjnych metodach golenia. Warto pamiętać jednak, że depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wymaga odpowiedniego przygotowania, a skóra bezpośrednio po zabiegu wymaga szczególnej pielęgnacji. Depilacja laserowa w połączeniu z właściwą i regularną pielęgnacją zapewniają gładką i zdrową skórę naszego ciała.