Nowe opłaty dla autobusów w Słupsku: dodatkowe koszty za postój na przystankach i węźle transportowym

Nowe opłaty dla autobusów w Słupsku: dodatkowe koszty za postój na przystankach i węźle transportowym

W mieście Słupsk pojawi się nowość, która dotknie operatorów transportowych. Przygotowywany jest projekt uchwały, który wprowadzi dodatkowe opłaty za zatrzymywanie autobusów na przystankach. Jak wynika z planu, przewoźnicy będą musieli zapłacić dodatkowe dwa złote za każdy postój na nowo powstałym węźle transportowym oraz cztery grosze za każde zatrzymanie na przystanku w mieście.

Ten ruch wynika z aktualizacji listy miejsc, w których regularnie zatrzymują się autobusy w mieście, a stawki są oparte na ogólnopolskich przepisach. W Słupsku powstało kilka nowych przystanków, głównie na osiedlu Zachód i przy ulicy Duńskiej. To spowodowało konieczność wprowadzenia nowych opłat. Za każde zatrzymanie na przystanku, przewoźnicy będą musieli zapłacić cztery grosze, a za postój na węźle transportowym – dwie złote.

Monika Rapacewicz, rzecznik słupskiego ratusza, wyjaśnia, że pojawienie się opłaty za korzystanie z nowego węzła transportowego jest konsekwencją niedawnej inwestycji. W związku z tym, to jest pierwszy raz, kiedy przewoźnicy będą musieli ponieść dodatkowy koszt za korzystanie z tej infrastruktury.