Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Słupsku: kierowca Mercedesa uderzył w BMW

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Słupsku: kierowca Mercedesa uderzył w BMW

W berlińskiej dzielnicy Al. 3 Maja doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę, kiedy to kierujący Mercedesem nie zdołał utrzymać odpowiedniego odstępu i zderzył się z tyłem samochodu BMW. Kamila Koszałka, asystentka szefa miejscowej komendy policji, poinformowała o sytuacji, mówiąc że sprawca wypadku, 41-letni mężczyzna, został ukarany karą pieniężną.

Po przybyciu na miejsce około godziny 18:40, funkcjonariusze policji przeprowadzili śledztwo. Ustalili, że zderzenie miało miejsce, gdy kierowca Mercedesa nie zdołał zachować bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu BMW i uderzył w jego tył. Incydent został zaklasyfikowany jako kolizja drogowa. Kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Sprawca kolizji otrzymał mandat w wysokości 2 000 złotych.

Policja apeluje o ostrożność na drodze, zwłaszcza przy zmiennej pogodzie. Zwracają uwagę, że nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz niepoprawne wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków drogowych. Niewłaściwie używane telefony komórkowe podczas jazdy również mogą wpływać na koncentrację kierowców. Zalecają, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Apelują także do pieszych o noszenie elementów odblaskowych – mimo że są one obowiązkowe tylko poza terenem zabudowanym, zwiększają widoczność pieszego również w mieście.