Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Nowego Targu oskarżeni o korupcję i ujawnianie tajemnicy służbowej

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Nowego Targu oskarżeni o korupcję i ujawnianie tajemnicy służbowej

Na podstawie zebranych dowodów, śledczy ustalili, że podejrzani regularnie doradzali lokalnym przedsiębiorcom w rejonie Nowego Targu, jak ominąć prawo i uniknąć konsekwencji karnej odpowiedzialności skarbowej. Dodatkowo zdradzali informacje dotyczące przyszłych kontroli podatkowych.

W wyniku działań Biura Spraw Wewnętrznych Ministerstwa Finansów, czterech urzędników z Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zostało aresztowanych. Wszyscy zostali postawieni przed prokuratorem i usłyszeli formalne zarzuty.

Zarzuty zostały przedstawione przez Prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Oskarżeni zostali o przyjmowanie łapówek, nadużywanie swoich uprawnień, zaniedbywanie obowiązków służbowych oraz ujawnianie tajemnic służbowych. Śledztwo wykazało, że oskarżeni nie tylko regularnie doradzali przedsiębiorcom z okolic Nowego Targu w sprawach związanych z unikaniem odpowiedzialności karno-skarbowej, ale również ujawniali poufne informacje o planowanych kontrolach podatkowych, które zdobyli w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Za czyny, które są teraz zarzucane podejrzanym, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.