Na ulicy Poznańskiej w Słupsku doszło do kolizji dwóch aut: apel policji o ostrożność

Na ulicy Poznańskiej w Słupsku doszło do kolizji dwóch aut: apel policji o ostrożność

W poniedziałek, 11 grudnia, około trzynastej, na głównej arterii Słupska – ulicy Poznańskiej, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów, czyli mercedesa i opla, poczuć można było napięcie na drodze. Na szczęście, żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń.

Niepokojące wydarzenie miało miejsce w centralnej części miasta. Młodszy aspirant Jakub Bagiński, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, przekazał informacje dotyczące tego incydentu. Podczas prac na miejscu zdarzenia ustalono, że do kolizji doszło, ponieważ 52-letni kierowca mercedesa nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w opla. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Bez względu na kierunek jazdy obu samochodów, którym był ścisły środek miasta, policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Funkcjonariusze przypominają, że warunki atmosferyczne mogą wpływać na długość drogi hamowania, a w skrajnych sytuacjach kierujący może stracić kontrolę nad pojazdem i wpaść w poślizg. Szczególnie groźne może okazać się wymijanie, wyprzedzanie czy wchodzenie w zakręt. Składają także apel do pieszych o ostrożność, aby nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu dla pieszych.