Motocyklista pod wpływem narkotyków zatrzymany w pościgu policyjnym

Motocyklista pod wpływem narkotyków zatrzymany w pościgu policyjnym

Funkcjonariusze policji ze słupskiej drogówki aresztowali motocyklistę, który postanowił nie zatrzymywać się do kontroli. Doszło do pościgu, w wyniku którego motocyklista został zatrzymany. Okazało się, że prowadził motocykl bez prawa jazdy, a do tego znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Do zdarzenia doszło rankiem 10 września w Kobylnicy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy dokonywali kontroli drogowej, zauważyli szybko jadący motocykl. Dali motocykliście sygnał, aby się zatrzymał. Jednak na widok policjantów mężczyzna przyśpieszył i zaczął uciekać przed stróżami prawa. Podczas swojej brawurowej jazdy wyprzedzał na swojej drodze wszystkie pojazdy i łamał przepisy bezpiecznego ruchu drogowego, wyprzedzając nawet na podwójnej linii ciągłej.

Policjanci ze Słupska rzucili się w pogoń za motocyklistą, nie dając mu szans na ucieczkę. Po krótkiej gonitwie mężczyzna został pomyślnie zatrzymany. Podczas sprawdzania motocyklisty okazało się, że prowadził swój pojazd bez ważnego prawa jazdy, które zostało mu odebrane w kwietniu 2021 roku. Prawo do kierowania pojazdami stracił z powodu jazdy w stanie nietrzeźwym, zarówno po alkoholu, jak i substancjach odurzających.

Policjanci poddali mężczyznę narkotestom, które wykazały, że w jego organizmie znajduje się amfetamina. 25-letni pirat drogowy odpowie teraz za swoje występki. Grozi mu nie tylko dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale również do 5 lat pozbawienia wolności.