Jak zaoszczędzić na opłatach parkingowych w dużych miastach?

Jak zaoszczędzić na opłatach parkingowych w dużych miastach?

Kierowcy w dużych miastach ponoszą coraz większe koszty związane z parkowaniem. Wydatki na ten cel stanowią znaczącą pozycję w budżecie przeznaczonym na utrzymanie samochodu. Szukając sposobu na ich obniżenie, warto zainteresować się specjalną aplikacją mobilną do szybkich płatności za parkowanie.

Aplikacja do parkowania kontra parkomat – jakie są różnice?

Parkomaty już na stałe zagościły w polskich miastach. Kierowcy zdążyli przywyknąć do stania w kolejkach po bilety, a także do awarii tych urządzeń, które niestety nie należą do rzadkości. Ponadto w parkomacie płatność kartą nie zawsze wchodzi w rachubę – wówczas poważnym problemem może się okazać brak drobnych w portfelu. Tymczasem wszystkie te procedury da się uprosić dzięki aplikacji AnyPark. Aby rozpocząć, zakończyć lub przedłużyć parkowanie wystarczy kliknięcie. Za postoje również płaci się z poziomu aplikacji. Kluczowa różnica tkwi jednak w sposobie naliczania opłat. Kupując bilet w parkomacie, płaci się za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Z kolei aplikacja jest wyposażona w opcję sekundowego naliczania, w związku z czym kierowca ponosi rzeczywisty koszt postoju i nie przepłaca. Ponadto aplikacja jest wyposażona w wiele przydatnych funkcji – dostęp do nich można uzyskać po wykupieniu opcji premium.

Aplikacja do parkowania – dlaczego warto ją mieć?

Dzięki omawianej aplikacji płacenie za parking przebiega znacznie sprawniej, nie wspominając o oszczędnościach z tego tytułu. Użytkownik sam decyduje, czy płaci z góry, czy na koniec miesiąca. W przypadku posiadania kilku samochodów z poziomu jednego telefonu da się uruchomić parę sesji parkingowych jednocześnie. Podczas parkowania można zapisać lokalizację auta, co pozwala bez trudu znaleźć je na parkingu. Co więcej, aplikacja pozwala uiszczać opłaty nie tylko na określonych parkingach, ale także w wybranych myjniach bezdotykowych. Zainstalowanie jej na smartfonie oraz założenie konta klienta zajmuje dosłownie parę chwil. Jest niezwykle prosta w obsłudze.