Generalny remont dla Parku Jordanowskiego i Parku PCK: nowy wygląd do 2025 roku

Generalny remont dla Parku Jordanowskiego i Parku PCK: nowy wygląd do 2025 roku

Po długim okresie zaniedbania, dwie zielone enklawy miasta – Park Jordanowski usytuowany przy ulicy Zygmunta Augusta oraz Park PCK znajdujący się przy ulicy Małcużyńskiego – wkroczą na ścieżkę gruntownej renowacji. Szczególnie intensywne narzekania na pogarszający się stan drugiej z tych lokalizacji napływały od naszych czytelników. W najbliższym czasie, oba miejsca mają przejść znaczne zmiany.

Park PCK był przez mieszkańców opisywany jako miejsce pełne rozbitych ławek, pokruszonych murków i zaniedbanej roślinności. Wyrażano niezadowolenie co do braku troski o tereny zielone przy ulicy Małcużyńskiego, które wydawały się być zapomniane przez odpowiedzialne osoby.

Mieszkańcy wskazywali na zniszczone ławki, które nikomu nie przeszkadzały, pomimo brakujących elementów czy potrzeby odmalowania przed sezonem letnim. Murki otaczające rozmaite krzewy ozdobne i drzewa były uszkodzone i pełne ubytków. Roślinność, która powinna być regularnie pielęgnowana, swobodnie rozrastała się bez jakiejkolwiek ingerencji – takie sytuacje relacjonowali nasi czytelnicy.

Informacje o pogarszającym się stanie parku dotarły również do Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Choć plany modernizacji tych terenów od dawna widniały w agendzie ratusza, brakowało im konkretnych kształtów. Teraz jednak, jak poinformował nas Tomasz Orłowski, dyrektor ZIM, tereny zielone przy ulicy Małcużyńskiego mają wkrótce odzyskać swoje piękno. Podobną zmianę przejdzie także Park Jordanowski przy ulicy Zygmunta Augusta.

Dyrektor Orłowski przekazał, że remont obu parków wchodzi w skład większego projektu inwestycyjnego pod nazwą „Rewitalizacja i renowacja zdegradowanych przestrzeni miejskich”. Projekt ten uzyskał wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W tym roku jest zaplanowane opracowanie dokumentacji projektowej, wybór wykonawcy oraz rozpoczęcie prac budowlanych. Prace nad odnowieniem parków mają zakończyć się w roku 2025.