„Fachman 65+”: Program w Słupsku, który pomaga starszym osobom z drobnymi naprawami w domu

„Fachman 65+”: Program w Słupsku, który pomaga starszym osobom z drobnymi naprawami w domu

Monika Zenik-Krupień, liderka Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Słupsku, i Sławomir Szklarczyk, lokalny „fachman”, byli gośćmi Studia Słupsk. W trakcie rozmowy omawiali najbliższą odsłonę programu pomocniczego „Fachman 65+”.

Słupski Urząd Miejski zarezerwował budżet na kwotę 125 tysięcy złotych na zrealizowanie dwuletniego projektu „Fachman 65+”. Monika Zenik-Krupień wyjaśniła, że CIS znów zdobyło fundusze w ramach konkursu. Według niej, „Fachman 65+” pomaga wypełnić luki związane z usługami remontowymi, które specjaliści niechętnie podejmują, nawet za opłatą – to stanowi wyzwanie nawet dla nich. Zespół składa się z doświadczonych fachowców, którzy zajmują się naprawą drobnych usterek w domach seniorów: wymiana uszczelek, montaż półek lub luster, czyszczenie odpływów czy zamiana klamek.

Szklarczyk dodał, że Marek, Jakub i on sam będą odpowiedzialni za wszystkie drobne naprawy u starszych osób, zachęcając jednocześnie do zapoznania się z regulaminem „Fachman 65+”. Zauważył, że zarówno burmistrz miasta, jak i Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych obserwowali, jak świetnie sprawdza się ten program. Jego sukces potwierdzają setki interwencji i różnorodnych działań naprawczych. Taki stan rzeczy doprowadził do podjęcia decyzji o wieloletniej umowie, która będzie obowiązywać aż do końca grudnia 2025 roku, gwarantując ciągłość i stabilność tej korzystnej dla mieszkańców Słupska inicjatywy.