Czarna Dąbrówka: Przekroczyła prędkość i zatrzymała się w przydrożnym rowie

Czarna Dąbrówka: Przekroczyła prędkość i zatrzymała się w przydrożnym rowie

W minioną niedzielę w godzinach wieczornych doszło do wypadku w powiecie bytowskim, w wyniku którego prowadząca samochód kobieta wjechała do przydrożnego rowu. Jadąc trasą Czarna Dąbrówka – Rokity, kobieta nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i straciła kontrolę nad pojazdem. W rezultacie otrzymała wysoki mandat – zgodnie z nowym taryfikatorem.

Wypadek miał miejsce 13 lutego po godzinie 22:00 na trasie Czarna Dąbrówka – Rokity. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie, że w pobliskim rowie znajduje się samochód osobowy marki Kia. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Wypadła z zakrętu i wpadła do rowu

Jak poinformował Damian Chamier Gliszczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, mundurowi ustalili, że kobieta nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. Z tego względu wjechała w zakręt z nazbyt dużą prędkością, co spowodowało, że straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do przydrożnego rowu.

Policjanci przebadali kobietę alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w jej organizmie. Niemniej jednak, zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, za swoje postępowanie sprawczyni zdarzenia będzie musiała zapłacić wysoką karę pieniężną.

Sprawdź też, śmiertelny wypadek w Leśnicach.