Wypadek na DK6 w Leśnicach. Dwie osoby nie żyją, pięć jest rannych

Wypadek na DK6 w Leśnicach. Dwie osoby nie żyją, pięć jest rannych

W ubiegłą niedzielę na DK6 doszło do tragicznego wypadku, w trakcie którego kierowca volkswagena odbił się od drugiego samochodu, wjeżdżając na czołowe z nadjeżdżającym audi. W wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a pięć zostało rannych i przewiezionych do pobliskiego szpitala.

Tragiczny wypadek zdarzył się 2 stycznia na Drodze Krajowej nr 6 w miejscowości Leśnice. Na miejscu pojawiły się patrole drogowe, straż pożarna i służby medyczne. Według wstępnych ustaleń wynika, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat wjechał w tył innego pojazdu. Następnie odbił się od niego i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Audi Q7.

Kierowca i pasażerka volkswagena zginęli na miejscu

Jak informuje rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku – asp. Marta Szałkowska, w trakcie czołowego zderzenia śmierć poniosły obydwie osoby z Volkswagena – 40-letni kierowca z Lęborka i 40-letnia mieszkanka Słupska. Natomiast piątka osób w Audi Q7, z którym zderzył się VW, zaliczyła dachowanie. Zarówno kierowca audi, jak i czwórka pasażerów, zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala.

W wyniku działań policyjnych na kilka godzin ograniczono ruch na odcinku DK6 w Leśnicach. Zastosowano ruch wahadłowy i zorganizowano objazdy przez Maszewo Lęborskie i Unieszyno. W sumie w akcji ratowniczej brały udział cztery karetki pogotowia i patrole policyjne. Na miejsce wysłano też dwa zastępy straży pożarnej z Lęborka oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Leśnic, Lęborka i Nowej Wsi Lęborskiej.