Całkowite zamknięcie trasy między Swołowem a Starkowem po groźnym wypadku

Całkowite zamknięcie trasy między Swołowem a Starkowem po groźnym wypadku

Trasa łącząca miejscowości Swołowo i Starkowo jest nieprzejezdna. Powodem jest wypadek z udziałem ciężarówki, do którego doszło w godzinach porannych. Około ósmej rano, służby policyjne otrzymały powiadomienie o tym tragicznym incydencie.

Policjanci z drogówki słupskiej natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu badań wstępnych ustalili, że 44-letni operator ciężkiego pojazdu marki Volvo z przyczepą, nie przestrzegał zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Zignorował on prawo pierwszeństwa 36-letniej kierującej samochodem marki Audi, która kierowała się w stronę Ustki – wyjaśnia Jakub Bagiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Przez tę niedbałość, audi uderzyło w Volvo, co skutkowało poważnymi obrażeniami dla kobiety kierującej audi. Została ona natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala, gdzie obecnie jest pod opieką medyczną. Kierujący Volvo występował trzeźwo.

Na miejscu wypadku, funkcjonariusze wykonują niezbędne czynności, aby ustalić dokładne przyczyny zdarzenia. W wyniku kolizji pojazdów, przyczepa ciężarowego Volvo przewróciła się na trasę, wysypując na drogę zawartość ładunku, którym było wapno. Utrudnienia te wywołały całkowite zablokowanie drogi od skrzyżowania prowadzącego do Starkowa.

Służby policyjne apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.