23-letni mężczyzna oskarżony o zabójstwo w Słupsku

23-letni mężczyzna oskarżony o zabójstwo w Słupsku

Prokurator Rejonowy w Słupsku, Magdalena Gadoś, ujawniła, że 23-letni mężczyzna został formalnie oskarżony o zbrodnię zabójstwa. Śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słupsku, skupia się na tragicznym incydencie, do którego doszło w mieszkaniu przy ulicy Poniatowskiego. W wyniku ciosu nożem w tym miejscu stracił życie 59-letni mężczyzna.

Sąd Rejonowy w Słupsku podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu dla oskarżonego – Adama W. Jak informuje prokurator Gadoś, decyzja ta została podjęta po przeprowadzeniu sekcji zwłok ofiary.

Zgodnie z wynikami sekcji zwłok, śmierć pokrzywdzonego nastąpiła na skutek jednego ciosu nożem wymierzonego w okolice nerek, co doprowadziło do wykrwawienia. Adam W., który został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia dotyczące całego zdarzenia. Jego zeznania w dużej mierze pokrywają się z wynikami dotychczasowych ustaleń śledczych prowadzonych przez policję i prokuraturę – dodaje prokurator Magdalena Gadoś.