Trzymał amfetaminę w lodówce

Trzymał amfetaminę w lodówce

W ubiegłym tygodniu (11 kwietnia) kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mieszkańca Kępic. Mężczyzna bowiem w swojej lodówce trzymał blisko 135 gramów amfetaminy, zamkniętej w słoiku. 24-latek przekonywał policjantów, że w jego mieszkaniu nie znajdą narkotyków. Jednak mundurowi dokładnie przeszukali mieszkanie, dzięki czemu udało im się odkryć słoik z białym proszkiem.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 24-letni mieszkaniec Kępic, którego w ubiegły wtorek odwiedzili policjanci ze Słupska. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że w jego mieszkaniu nie ma żadnych środków odurzających. Weryfikując informację, wykonano przeszukanie miejsca zamieszkania, a słoik z narkotykami znaleziono w… lodówce. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komendę, gdzie policjanci przeprowadzili dalsze czynności procesowe. Po sprawdzeniu i zważeniu znalezionej substancji okazało się, że jest to prawie 135 gramów amfetaminy. 

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.