Triathlon w Słupsku: Sportowe wyzwanie dla każdego

Triathlon w Słupsku: Sportowe wyzwanie dla każdego

Drugie podejście do Ogólnopolskiego Delfin Indoor Triathlon SOSiR zostało zaplanowane na nadchodzącą niedzielę, 5 listopada. Uczestnicy, lojalni miłośnicy sportu, stawią czoła trójbojowi składającemu się z pływania, jazdy na rowerze stacjonarnym oraz biegu. Każda z tych dyscyplin będzie wymagać od nich pokonania określonego dystansu: 500 metrów na basenie, 15 kilometrów na sprzęcie do ćwiczeń i jeszcze dodatkowe 3 kilometry biegając. Lokalizacja wszystkich etapów to znajdujący się na Szczecińskiej kompleks sportowy.

Izabela Zdanowicz i Tomasz Drzazgowski, reprezentujący Stowarzyszenie Sportowe Delfin, podzielili się ze słuchaczami Joanny Mereckiej-Łotysz szczegółami imprezy. Wydarzenie to już od dłuższego czasu jest stałym punktem w kalendarzu sportowych atrakcji Słupska.

Drzazgowski podkreślił fundamentalne cele, które stały za organizacją triathlonu. Jak wyjaśnił, głównymi ideami przewodnimi są popularyzacja triathlonu jako formy aktywności obejmującej różne umiejętności, promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch oraz generalna promocja Słupska i regionu. Organizatorzy chcą pokazać mieszkańcom i gościom ogrom możliwości, jakie oferuje miejska infrastruktura sportowa, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym.