Tragiczny incydent w Ustce: Potrącenie trzech nastolatków na przejściu dla pieszych

Tragiczny incydent w Ustce: Potrącenie trzech nastolatków na przejściu dla pieszych

Niestety doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji w Ustce, gdzie trójka nastoletnich przechodniów padła ofiarą potrącenia przez pojazd na przejściu dla pieszych. Po zdarzeniu zostali przetransportowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słupsku, gdzie ich stan zdrowia nie budzi poważnych obaw specjalistów.

Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Jakub Bagiński, zgłoszenie o tragicznym incydencie drogowym wpłynęło w poniedziałek, około godziny 13:40. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Wróblewskiego w Ustce. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, którzy natychmiast udali się na miejsce wypadku, ustalili preliminarnie, że 54-letni mężczyzna prowadzący renault kierował się w stronę ulicy Grunwaldzkiej i nie zastosował się do czerwonego światła na przejściu dla pieszych. W rezultacie potrącił trójkę nastolatków.

Jakub Bagiński dodaje, że badanie alkomatem wykluczyło spożycie alkoholu przez kierowcę. Co więcej, policjanci nadal pracują na miejscu zdarzenia, aby ustalić wszelkie szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Wszystkie ofiary zostały przetransportowane na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Słupsku i znajdują się pod stałą opieką medyczną.

Legalna kwalifikacja tego incydentu będzie uzależniona od stopnia obrażeń doznanych przez poszkodowanych nastolatków.