Słupskie przedszkole zorganizowało Mikołajkową pomoc dla schroniska

Słupskie przedszkole zorganizowało Mikołajkową pomoc dla schroniska

Gminne Przedszkole w Kołczygłowach postanowiło wesprzeć te najbardziej potrzebujące zwierzaki. Ich rodzice i opiekunowie wraz z podopiecznymi połączyli siły. Wspólnie udało się zebrać ponad 35 kilogramów mokrej karmy i 110 kilogramów karmy suchej.

W słupskim schronisku na ulicy Portowej 11 przebywają zarówno psy jak i koty. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nadchodzą mrozy każda pomoc dla zwierząt jest mile widziana. Dobrze wiedzieć, że takie wartości jak troska o innych, pomoc potrzebującym i bezbronnym jest wpajana małym mieszkańcom Słupska już od dziecka.

Okres świąteczny to szczególny czas, kiedy chcemy wesprzeć schroniska. Myślimy również o przygarnięciu zwierzaka lub ofiarowaniu go komuś na prezent.

Pamiętajmy jednak, aby przemyśleć takie dary. Zwierzęta nie są zabawką i nie powinny być traktowane jak rzecz materialna, którą można zwrócić. Adopcja zawsze powinna być przemyślanym czynem. Dlatego od 22 do 24 grudnia słupskie schronisko nie wydaje pupili do nowych domów. Wszystko po to, aby zaoszczędzić im traumę powrotu do ciasnego boksu.

Jeden komentarz o “Słupskie przedszkole zorganizowało Mikołajkową pomoc dla schroniska

  1. W tym roku sam dorzuciłem trochę od siebie i oddałem dla schroniska 10 kg karmy. Psiaki były zadowolone 😀

Comments are closed.