Pomorskie: Straż pożarna interweniowała 26 razy z powodu silnego wiatru

Pomorskie: Straż pożarna interweniowała 26 razy z powodu silnego wiatru

W dniu wczorajszym, strażacy zmagali się z konsekwencjami silnego wiatru, który nawiedził Pomorze. Do godziny 10:00 odnotowano aż 26 interwencji związanych z intensywnymi podmuchami wiatru na terenie całego województwa – informuje służba pożarnicza. Obecnie na Pomorzu obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dotyczące silnej wichury.

Informacje na temat sytuacji na Pomorzu przekazał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Łukasz Płusa. Jak mówił, do godziny 10:00 straż pożarna zanotowała 26 zdarzeń spowodowanych ostrzeżeniami przed silnym wiatrem wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Płusa dodał, że mimo licznych interwencji, nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych ani poszkodowanych osób. Zdarzenia związane były głównie z uszkodzeniem infrastruktury – powalone drzewa i konary, uszkodzone reklamy czy banery.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które dotyczą obszaru całego województwa pomorskiego. Alarmujące prognozy dotyczą wszystkich powiatów regionu. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje między innymi w Słupsku oraz w powiatach lęborskim, puckim, słupskim i wejherowskim.

IMGW przewiduje silny wiatr o średniej prędkości do 55 km/h, natomiast w porywach może on osiągnąć nawet 100 km/h. Kierunek wiatru to zachód – informuje instytut w swoim komunikacie.