Podpalacz samochodów unika sądu – trafi do szpitala psychiatrycznego. Postępowanie umorzone

Podpalacz samochodów unika sądu – trafi do szpitala psychiatrycznego. Postępowanie umorzone

Na skutek braku poczytalności w chwili dokonywania przestępstwa, Krystian B., 27-latek oskarżony o podpalania aut, nie stanie przed sądem. Sąd Rejonowy w Słupsku postanowił zakończyć proces na wniosek prokuratury, skierowując podejrzanego do leczenia w specjalistycznym szpitalu psychiatrycznym.

Jesień 2022 roku była okresem serii podpaleń pojazdów w Słupsku. W październiku i listopadzie na obszarze miasta notowano liczne przypadki nocnych pożarów samochodów. Miejsca, które najczęściej padały ofiarą podpalacza to parking przy hipermarkecie Kaufland oraz ulice Wiatraczna, Konarskiego, Ostroroga i Szczecińska.

Badanie sprawy doprowadziło do ustalenia, że za falę podpaleń odpowiada Krystian B., 27-letni mieszkaniec Słupska. Został on aresztowany na terenie poznańskiego lotniska. Na jego barki nałożono łącznie 14 zarzutów, obejmujących zniszczenie przez ogień aż 21 pojazdów. Dodatkowo, w czterech sytuacjach jego działania doprowadziły do stworzenia bezpośredniego zagrożenia dla mienia na dużą skalę. Wobec podejrzanego groziła kara do 10 lat pozbawienia wolności.