Planowane zmiany w komunikacji miejskiej Słupska: linia 15 dołączy do obsługi nowego węzła transportowego

Planowane zmiany w komunikacji miejskiej Słupska: linia 15 dołączy do obsługi nowego węzła transportowego

Znaczne zmiany szykują się w komunikacji miejskiej Słupska. Według informacji uzyskanych przez Radio Gdańsk, miejski przewoźnik MZK planuje wprowadzenie połączenia autobusowego z nowym dworcem autobusowym. Chodzi o linię numer 15, której rozkład jazdy ma zostać zmieniony. Wiceprezydent miasta Słupsk, Marek Goliński, wyraził nadzieję na zrealizowanie tej inicjatywy do 1 listopada.

Nowy węzeł transportowy w Słupsku, kosztujący aż 30 milionów złotych, został otwarty w ostatnią sobotę, ale na razie korzysta z niego tylko jeden prywatny przewoźnik i kilka wyselekcjonowanych linii PKS-u z Słupska. Plany obejmują uruchomienie tu również autobusów linii 15 MZK od 1 listopada.

Marek Goliński, w rozmowie z Radiem Gdańsk, informuje o przygotowywaniu testowego rozkładu jazdy dla linii 15. – Ta linia łączy dzielnice Zatorze i osiedle Niepodległości z osiedlem Hubalczyków oraz ze szpitalem wojewódzkim – wyjaśnia Goliński. Wyraził również przekonanie, że prowadzenie tej linii przez nowy węzeł transportowy będzie pomocne i praktyczne dla mieszkańców.