Oszczędzanie energii w Słupsku

Oszczędzanie energii w Słupsku

Gmina Słupsk poinformowała mieszkańców o konieczności wdrożenia oszczędzania prądu na terenie gminy. Wymogi związane są przede wszystkim z koniecznością wykazania 10% oszczędności, które zostały nałożone odgórnie na każdy z samorządów. Dodatkową przesłanką z pewnością stały się również rosnące ceny energii w Słupsku. 

Od 1 grudnia gmina Słupsk rozpoczyna działania, które mają pomóc w zachowaniu minimalnego zużycia energii. W tym celu podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce wprowadzone zostaną nocne przerwy w działaniu ulicznego oświetlenia. Wyłączenie lamp zaplanowano w godzinach 23:30-4:30. Rozwiązanie pozwoli na spełnienie wytycznych polskiego rządu, które dotyczą zmniejszenia o 10 procent zużycia energii w samorządach. Ponadto rozwiązanie pomoże zminimalizować koszty prądu, którego wzrost aktualnie odczuwamy wszyscy. 

Gmina rozpatrywała w ramach wdrożenia oszczędności wiele rozwiązań. Wyłączenie oświetlenia ulicznego w określonych godzinach jednak jest z nich wszystkim najbardziej optymalną opcją.