Finansowanie projektów społecznych i infrastrukturalnych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Słupsku

Finansowanie projektów społecznych i infrastrukturalnych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 w Słupsku

Wnioski dotyczące przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, które złożyli mieszkańcy Słupska, obejmują szereg propozycji. Odnowienie podwórek, organizacja warsztatów, zawody trekkingowe oraz budowa hali sportowej to tylko niektóre z nich. Miasto dysponuje ponad trzema milionami złotych na realizację wybranych inicjatyw spośród 30 zgłoszonych projektów.

Beata Macedońska, dyrektor wydziału współpracy, kultury i promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku, informuje, że przedstawione do realizacji zadania zostały podzielone na cztery kategorie. Wśród nich są projekty infrastrukturalne skierowane do lokalnej społeczności, zadania ogólnomiejskie i szkolne o charakterze infrastrukturalnym oraz projekty społeczne. Jak co roku, urząd wybiera po jednym projekcie z sekcji infrastrukturalnych i aż trzy z dziedziny społecznej. Najbardziej popularne zadanie będzie cieszyć mieszkańców w 2024 roku.

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 rozpocznie się w poniedziałek 25 września i potrwa do 15 października. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 30 października.