Festiwal Tradycji i Smaków w Karznicy

Festiwal Tradycji i Smaków w Karznicy

21 sierpnia w Karznicy odbył się Festiwal Tradycji i Smaków, na którym częstowano wyśmienitymi potrawami z grilla, a przy okazji dostarczano gościom całej masy innych rozrywek. Uczestnicy festiwalu mogli nie tylko raczyć się grillowanymi smakołykami, ale także bawić się na koncertach na żywo i zakupić wiele pyszności na lokalnym jarmarku.

Na zorganizowanym przez gminę Potęgowo Festiwalu Tradycji i Smaków goście mogli kosztować regionalnej kuchni, jednocześnie oglądając występy zespołów ludowych i słuchając pieśni folkowych. Cała impreza obfitowała w pyszne jedzenie, a także konkursy kulinarne i plastyczne, których laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na konkurs plastyczny zgłoszono 27 prac stworzonych przez najmłodszych artystów. Obrazki wykonane przez dzieci były bardzo kolorowe i starannie przygotowane, co znacznie utrudniło wyłonienie zwycięzców całej zabawy. Podobnie miała się rzecz z konkursem kulinarnym, na którym zaprezentowano 6 przepysznych potraw. Cała impreza okazała się wielkim sukcesem, w związku z czym organizatorzy od razu zapowiedzieli kolejną edycję na przyszły rok, zapraszając wszystkich obecnych do ponownego udziału.

Na festiwal zjechało ponad 300 osób z okolicznych miejscowości, a także dalszych regionów kraju. Całą grupę zasilały głównie osoby ze Słupska i Gdańska. Jednak nie zabrakło też turystów, którzy w tym czasie spędzali urlop w nadmorskich miejscowościach. Poczęstunki przyrządzono bardzo pieczołowicie, a goście imprezy zachwalali umiejętności lokalnych kucharzy.