Drugie starcie w wyborach prezydenckich Słupska nieuniknione: Danilecka-Wojewódzka kontra Szewczyk

Drugie starcie w wyborach prezydenckich Słupska nieuniknione: Danilecka-Wojewódzka kontra Szewczyk

Decyzja o tym, kto będzie zarządzać Słupskiem przez następną kadencję, nie zapadła w pierwszej rundzie wyborów. Krystyna Danilecka-Wojewódzka, obecnie piastująca stanowisko prezydenta miasta, zdobyła niemal 41% głosów, co zmusiło ją do stoczenia walki w drugiej turze. Jej przeciwnikiem będzie Paweł Szewczyk, reprezentujący Koalicję Obywatelską.

Zaskakujące okazały się wyniki pierwszego etapu wyborów na prezydenta Słupska. Jak przewidywano, najwięcej głosów udało się zdobyć Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej z Komitetu Wyborczego Wyborców Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Obecnie urzędująca prezydent otrzymała poparcie na poziomie 40,98%, co spowodowało konieczność przeprowadzenia drugiej tury wyborów do stanowiska włodarza miasta.

Za liderką stawki rozegrała się zacięta rywalizacja o prawo do udziału w drugiej turze wyborów. Różnica między trzema rywalami Danileckiej-Wojewódzkiej wynosiła jedynie 363 głosy.

Po przeliczeniu wszystkich głosów z 47 obwodów wyborczych stało się jasne, że to Paweł Szewczyk z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska stanie do walki w drugiej turze. Mieszkańcy Słupska zdecydują o tym, kto będzie ich prezydentem przez następne pięć lat, oddając swoje głosy 21 kwietnia.