Co robić w Słupsku na 1 Dzień Wiosny?

Co robić w Słupsku na 1 Dzień Wiosny?

Długo wyczekiwana, kalendarzowa wiosna zawitała również do Słupska. Zaplanowane na dziś atrakcje rozpoczną się już o godzinie 10:00. Do wspólnego świętowania zachęcają również Słupska Rada Seniorów oraz Stowarzyszenie Seniorów Ziemi Słupskiej “Alternatywa”. 

Na mieszkańców Słupska czeka dzisiaj wiele atrakcji, związanych z I dniem wiosny. O godzinie 12:00 bulwarami przejdzie bowiem barwny korowód seniorów w towarzystwie dzieci z przedszkola Miejskiego nr 1. W trakcie wspólnego świętowania obejrzeć będzie można również występy, które seniorzy i dzieci przygotowali właśnie na daną okazję. 

Pierwszy dzień wiosny również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji Fundacja Przystań zaprasza na ciasto oraz ciepły napój – kawę bądź herbatę oraz atrakcje dla najmłodszych. Członków fundacji spotkać będzie można od 10:00 do 13:00 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sienkiewicza, gdzie wręczać będą ulotki informacyjne. Organizatorzy zachęcają ponadto do ubrania tego dnia kolorowych, różnych skarpetek. Ponadto aby ubrać się w ten dzień w kolorowe ubrania – kolory przewodnie to czerwony i granatowy. 

Po raz pierwszy w Słupsku organizowana jest także 21 marca wspólna medytacja dla pokoju na świecie. Organizatorzy zapraszają na krótką, ponieważ 15-minutową wspólną medytację o godzinie 18:00.