Dlaczego warto kupić OC w Słupsku?

Dlaczego warto kupić OC w Słupsku?

Odpowiedź na pytanie ile kosztuje ubezpieczenie OC w Słupsku nie jest jednoznaczna. Ma ona znaczenie w przypadku polis zawieranych nie tylko z opłatą jednorazową roczną, ale także np. półroczną, czy kwartalną. Nie bez znaczenia jest również wiek właściciela i współwłaściciela danego pojazdu, który jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym. Ubezpieczenie OC może mieć inną cenę niż to zawarte za podobny pojazd w innym mieście. Ma na to wpływ kod pocztowy miejscowości, gdzie samochód był rejestrowany.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Słupsku?

Ubezpieczenie OC Słupsk to jeden z obowiązkowych wydatków, który każdego roku muszą ponosić właściciele pojazdów z silnikiem mechanicznym. Z tego powodu do tej kategorii zaliczają się samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, motory, ale także pojazdy wykorzystywane w roli nauki jazdy, jako pomoc drogowa, czy taksówki. Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Słupsku jest kluczowe również w przypadku niektórych maszyn, które mogą być wykorzystywane na budowach i nie tylko. Warto dopytać agenta z konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, kiedy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Kary za brak ważnej polisy są wysokie.

Polisy dotyczące wszystkich pojazdów mechanicznych zawierane są obowiązkowo na okres jednego roku. Płatność może być przyjęta jednorazowo, co pół roku lub też co kwartał. Warto zdawać sobie sprawę z tego iż podstawowa opłata za OC jest wyliczana przez system dla danego pojazdu i najkorzystniejsze jest przy zapłaceniu jednej raty. Przy rozbijaniu zapłaty za mniejsze każda firma ubezpieczeniowa pobiera dodatkowy procent, który jest doliczany do ogólnej kwoty do zapłaty za ubezpieczenie OC w Słupsku. Ta zasada obowiązuje na terenie całej Polski.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie AC?

Zawarcie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe i zawierane zawsze na okres 12 miesięcy z możliwością rozłożenia zapłaty na mniejsze części. Ubezpieczenie AC z kolei można zawrzeć w dowolnym momencie również na okres 12 miesięcy. Z tego wynika, iż opłaca i zakończenie trwania OC może mieć inną datę niż ubezpieczenie AC. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe pozwalają jednak na wyrównanie tych okresów, by klient miał świadomość tego, że musi pamiętać tylko o jednym terminie przedłużenia ubezpieczenia.

Ubezpieczenie AC chroni danego kierowcę przez nie płaceniem za szkody, które sam wyrządzi swojemu samochodów, tzn.:

– w przypadku zderzenia pojazdu przez kierującego nim ze słupkiem, zwierzęciem, obtarcia samochodu przy wjeździe do garażu, zahaczenia o chodnik naprawa mechanika, lakiernika będzie pokrywana z ubezpieczenia AC. Należy jednak mieć świadomość tego, iż jest to związane z niższymi zniżkami. Każda szkoda to spadnięcie o kilka klas w zniżkach nabywanych przez lata. Wynikiem takiego działania jest wyższa opłata za ubezpieczenie AC w kolejnym roku.

– jeżeli w szybę uderzy kamyczek, spadnie na nią gałąź lub owoce i ulegnie ona pęknięciu lub zrobi się tylko pajęczynka wymiana szkła jest możliwa dzięki ubezpieczeniu AC. Sytuacja z opłatą na drugi rok jest jednak analogiczna jak w przypadku sytuacji powyżej.

Dodatkowo w skład ubezpieczenia AC wchodzi ochrona zniżek. W różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych może się nieco inaczej nazywać. Ta składowa polega na tym, że jeżeli w ciągu roku trwania polisy kierujący pojazdem spowoduje wypadek w wyniku którego uszkodzi się jego pojazd, weźmie przytrze lakier, czy zbije szybę to szkoda zostanie naprawiona. Właściciel samochodu jednocześnie zachowa swoje zniżki w AC, które udało mu się przez lata wypracować. Jeżeli będzie druga szkoda w roku, zniżki się zmniejszają.