25-letni mężczyzna uciekał przed policją. Otrzymał 22 tys. zł mandatu oraz 61 punktów karnych

25-letni mężczyzna uciekał przed policją. Otrzymał 22 tys. zł mandatu oraz 61 punktów karnych

W Słupsku, 25-latek nie zastosował się do sygnałów policyjnych, a następnie uciekał samochodem przez park, tworząc poważne zagrożenie dla siebie i innych osób. Po opuszczeniu pojazdu kontynuował ucieczkę na piechotę, jednak po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policję. Testy wykazały obecność narkotyków w jego organizmie. W konsekwencji mężczyzna został ukarany mandatami na łączną kwotę około 22 tysięcy złotych oraz otrzymał 61 punktów karnych.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, po godzinie 19, kiedy to funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać do kontroli volkswagena kierowanego przez 25-latka. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń i wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego podczas swojej ucieczki – jechał między innymi po chodnikach, zajmował więcej niż jeden pas ruchu i ignorował sygnalizację świetlną. Podczas pościgu wjechał na teren parku i kontynuował ucieczkę między alejkami, stwarzając zagrożenie dla osób tam przebywających.

Badanie krwi 25-latka miało na celu ustalenie stężenia i rodzaju narkotyków, które zażywał. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policja w Słupsku aktualnie przesłuchuje świadków zdarzenia oraz prowadzi czynności procesowe w tej sprawie, po których 25-latkowi zostaną przedstawione zarzuty.

Nie zatrzymując się do kontroli policyjnej, mężczyzna popełnił przestępstwo zagrożone karą od 3 do 5 lat więzienia. Dodatkowo będzie odpowiadać za wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki oraz spowodowanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. W tym przypadku 25-latek złamał wiele przepisów prawnych dotyczących ruchu drogowego.