Uczniowie z Gminy Damnica z sukcesem ukończyli program „Umiem pływać”
Program nauki pływania dla dzieci już od lat cieszy się dużym zainteresowaniem w Gminie Damnica. Kolejna edycja tego przedsięwzięcia, znana jako „Umiem pływać”, została z sukcesem ukończona. W tym roku do projektu dołączyli młodzi mieszkańcy Damna, dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz lokalnymi władzami.
Realizacja projektu i uczestnicy
Co roku szkoły z Gminy Damnica określają liczbę uczniów, którzy mogą uczestniczyć w projekcie. W bieżącej edycji, do programu przystąpiło 15 uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej w Damnie. Program był realizowany przez Słupski WOPR na zlecenie tamtejszego samorządu i trwał od kwietnia aż po czerwiec.
Proces nauki i zdobywane umiejętności
Przez kilka miesięcy uczniowie intensywnie rozwijali swoje zdolności pływackie oraz przyswajali wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą. To nie tylko nauka technik pływackich, ale także ważne zasady, które mogą przyczynić się do ich bezpieczeństwa w przyszłości.
Uroczyste zakończenie i nagrody
Na zakończenie programu, każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pamiątkowy dyplom, element odblaskowy oraz edukacyjną książeczkę. Dodatkowym gestem było wręczenie przez wychowawczynię Jolantę Puchalską specjalnych medali, które stały się miłą niespodzianką dla dzieci.
Wyrazy uznania i przyszłe korzyści
Wszyscy uczestnicy zostali pochwaleni za wytrwałość i osiągnięte postępy. Organizatorzy oraz instruktorzy z WOPR otrzymali podziękowania za profesjonalizm i zaangażowanie. Z nadzieją patrzy się na przyszłość, że zdobyte umiejętności pozwolą dzieciom na bezpieczny i aktywny wypoczynek nad wodą w nadchodzących latach.
Źródło: facebook.com/ugdamnica
